Hedeflerimiz Hedefleriniz Olsun!

Bize Katılın

Birollar Otomotiv olarak “Mükemmelliğe Adanmışlık” ilkesi kapsamında müşterilerimize üstün kaliteli hizmet sunarken, stratejik İnsan Kaynakları bakış açışımızla da mutlu çalışanlar topluluğu oluşturmak amacındayız. Stratejik hedeflerimize ulaşmadaki başarımızın, çalışanlarımızın yetkinliklerine, kendilerini geliştirme ve Birollar Otomotiv için katma değer yaratma isteklerine bağlı olduğunun bilincindeyiz.

Birollar Otomotiv İnsan Kaynakları olarak, çalışanlarımızın ve stajyerlerimizin kişisel / mesleki gelişimini destekleyecek, kişisel sorumluluk üstlenmelerini sağlayacak, takım çalışması ve işbirliğini geliştirecek güvenli bir çalışma ortamı yaratmak için etkin ve çağdaş İnsan Kaynakları uygulamaları geliştirmekten kendimizi sorumlu tutuyoruz. Bu kapsamda temelinde insana saygı, karşılıklı güven ve fırsat eşitliği olan İnsan Kaynakları uygulamaları geliştiriyor ve uyguluyoruz.

İnsan Kaynakları Departmanı olarak hedefimiz; Birollar Otomotiv’in iş stratejileri ve Mercedes-Benz’in küresel hedefleri ile uyumlu, Birollar Otomotiv’i geleceğe taşıyacak İK stratejileri ve uygulamaları geliştirmek.

Bu amaçla işin gerektirdiği profesyonel ve sosyal yetkinliklere sahip kişileri organizasyonumuza kazandırmak için çalışır, aramıza katılan arkadaşlarımızın Birollar Otomotiv’in kurum kültürüne hızla uyum sağlaması için gerekli aksiyonları alır, çalışanlarımızın performansının objektif olarak değerlendirilmesine olanak sağlayacak, güçlendirecek ve geliştirecek ölçme ve değerlendirme sistemleri kurarız.

Şeffaf ve Liyakat Odaklı İşe Alım Süreci

Birollar Otomotiv’in işe alım sürecindeki ana felsefesi, açık pozisyonlar için işin gerektirdiği profesyonel ve sosyal yetkinliklere sahip kişileri organizasyona kazandırmaktır.

İşe alım sürecinde pozisyonun ihtiyaçları belirlendikten sonra, öncelikli olarak iç adaylarımıza yani çalışanlarımıza odaklanırız. Pozisyon için uygun bir çalışanımız var ise geçişini ve/veya terfisini gerçekleştiririz.

İç adaylar arasından uygun kişiye ulaşamamamız halinde kariyer.net ve web sitemiz üzerinden ilanlarımızı yayınlarız.

Tüm başvuruları, pozisyon için belirlenmiş kriterler çerçevesinde aşağıda yer alan bir veya birkaç uygulama aracılığıyla değerlendiririz.

 • Birebir veya Panel Mülakat
 • Değerlendirme Merkezi Uygulamaları (Kişilik Envanteri, Genel Yetenek Testi, Yabancı Dil Sınavı, Sunum vb. birden çok uygulamayı kapsar.)
 • Referans Araştırması
 • Olumlu veya olumsuz tüm adayların süreç hakkında bilgilendirilmesi

Kariyer ve Gelişim

Birollar Otomotiv’de kariyer olanaklarının sunulduğu bir dünyadasın. Gösterdiğin performans ve sahip olduğun sosyal yetenekler sayesinde gerek görev aldığın ekipte, gerekse alternatif bölümlerde kendini geliştirebildiğin bir dünya var.

Eğitim

Temel amacımız kurum stratejileri doğrultusunda; doğru zamanda, doğru rollerde, kurum değerleri ile uyumlu kişilerle çalışılması ve liderlik hattının sürekliliğinin sağlanmasıdır.

Bu kapsamda kurum stratejileri ve Mercedes-Benz’in küresel hedefleri  kapsamında her yıl kişiye özel gelişim ve eğitim planları hazırlanmaktadır.

Çalışanlarımızın potansiyellerini ortaya çıkarıp, performanslarını yükselterek kariyer hedeflerini desteklediğimiz kişiye özel gelişim ve eğitim programları sayesinde hizmet kalitemizin sürdürülebilir hale gelmesini sağlarız.

Gelişim araçlarımız arasında sınıf eğitimleri, web tabanlı eğitimler, işbaşı eğitimleri, bire bir eğitim uygulamaları ve mentorluk uygulamaları bulunmaktadır. Bu programlarda yetkinlik ve teknik bilgi-beceriyi geliştirici çeşitli gelişim araçları uygularız ve çalışanlarımıza kesintisiz olarak sunduğumuz eğitim ve gelişim faaliyetlerini otomotiv sektörüne yapılmış bir yatırım olarak görürüz.

Performans Sistemi

Birollar Otomotiv’de kurum vizyonunun stratejilere, stratejilerin tanımlanabilir anlamlı ve ölçülebilir iş hedeflerine dönüştürülmesi ile birlikte kurumsal hedeflerin organizasyon çapında tüm bireylere etkin bir şekilde iletilip takip edildiği ve değerlendirilebildiği bir çözüm sunmaktadır.

Hedef Belirleme

Çalışanlarımız şirket hedefi paralelinde doğru hedeflere yönelmelerini sağlarız. Hedef belirleme sürecimizde SMART, anlaşılabilir, fark yaratanı ayırt eden ve bireysel katkıyı gösteren hedeflerin belirlenmesine odaklanırız. Belirlenen hedefler noktasında çalışan ile yöneticisi arasında «tam mutabakat» sağlanmış olmasına önem veririz.

gorsel-2

Ara Değerlendirme

Dönem başında belirlediğimiz hedefleri Ara Değerlendirme Dönemlerinde gözden geçiririz. Ara Değerlendirme Dönemi aynı zamanda performans ve davranışlarımızla ilgili geribildirim almamız / vermemiz için önemli bir fırsattır.

Performans Değerlendirme

Belirlediğimiz hedeflerin hangi noktada sonuçlandığını yılsonunda belirleriz. Buna göre performans puanımız oluşur ve bu doğrultuda geri bildirim alarak/vererek performans ve davranışlarla ilgili gelişim planları oluştururuz.

Birollar Otomotiv’de Hayat

Birollar Otomotiv’de tüm çalışanlarımızı kucaklayan aktiviteler ve ödüllendirme programları uygularız.


Çalışanlarımızın gurur duyacağı, her gün gelirken daha mutlu hissedeceği ve anlam bulup değer katacağı bir şirket olmak her zaman temel amacımızdır

Keyifli Bir Çalışma Ortamı

Birollar Otomotiv’e Hoş Geldin Süreci

Birollar Otomotiv ‘e katılan çalışanlarımız şirket içinde yapılan bir duyuru ile işe başladığı tüm birimlere bildirilir. Kendilerine ve departman gereklerine göre özel olarak hazırlanan oryantasyon programına katılır. Kendileri için bir mentor ataması yapılır ve bir süre mentor eşliğinde çalışmalarını sürdürür.

İK Nasıl Gidiyor Görüşmeleri

İnsan Kaynakları olarak aramıza yeni katılan ekip arkadaşlarımız ile 2. ve 6. aylarında «nasıl gidiyor?» görüşmeleri yaparız. Bu görüşmelerde arkadaşlarımızın görüş ve önerilerini dinler ve kabul gören önerilerin hayata geçmesini sağlarız.

İK ile
Kahve Molası

İnsan Kaynakları ekibi ve çalışanlarımızdan oluşan gruplar bir araya gelerek bir yandan kahvelerini içerken bir yandan da deneyimlerini, öneri ve görüşlerini paylaşarak birbirlerini daha yakından tanıma fırsatı yakalarlar.

İç İletişim Faaliyetlerimiz

Birollar Otomotiv olarak başarılarımızı birlikte kutlamayı ve özel günlerimizde çalışanlarımızın yanında olmayı önemsiyoruz. Yaptıkları işlerde yüksek performans sergileyen arkadaşlarımızı tüm çalışma arkadaşları ile paylaşıyor, başarılarının herkes tarafından bilinmesini sağlıyoruz. Özel günlerimizi hediyeler yada özel çalışmalar ile birlikte kutluyoruz.

Birollar Otomotiv’de Hakların Güvence Altında

Birollar Otomotiv’de tüm çalışanlarımızı yasal hakları güvence altındadır. Temelinde insana saygı, karşılıklı güven ve fırsat eşitliği olan İnsan Kaynakları uygulamaları geliştirir ve uygularız

Keyifli Bir Çalışma Ortamı

Maaş Ödemeleri

Birollar Otomotiv ‘de çalışan herkes maaşını gününde tam ve eksiksiz şekilde alır. Ücret ödemeleri SGK tarafından belirlenen usul ve esaslara uygun şekilde yapılır.

Yan Haklar

 • Yemeklerimiz şirketimizde hazırlanır ve servis edilir.
 • İstanbul’un bir çok noktasına personel servislerimiz ile ulaşım sağlarız.
 • 6 ayını dolduran tüm çalışanlarımızı Tamamlayıcı Sağlık Sigortası kapsamına alırız.
 • Bayramlarda personellerimizi maddi olarak destekleriz.
 • Ramazan ve Yılbaşı için özel paketler hazırlar çalışanlarımıza ulaştırırız.
 • Satış ve Teknik ekiplerimize kıyafet yardımı yaparız.
 • Evlenen, çocuğu olan, çocuğu sünnet olan ve/veya evlenen çalışanlarımızı maddi olarak destekleriz.
 • Askere giden arkadaşlarımızı maddi olarak destekleriz.
 • Ocak ayı ücret artış dönemimizdir.
 • Mercedes-Benz tarafından yapılan ölçme/değerlendirme süreçlerinde sıralamaya giren çalışanlarımızı maddi olarak destekleriz.
 • Eğitim sürecinde üstün başarı sağlayana ve sertifika almaya hak kazanan çalışanlarımızı maddi olarak destekleriz.

Birollar Otomotiv bünyesinde çalıştığınızda ömür boyu öğrenme süreçlerimize adapte olur ve değer odaklı çalışma disiplini ile kendinizi geliştirirsiniz.

Aşağıdaki iletişim formunu eksiksiz bir şekilde doldurmanızı rica ederiz.

Birollar istanbul

Birollar Eskişehir